Turcoin Saadet Zinciri Olduğu Doğrulandı

9

Türkiye’nin yerli dijital kripto parası olarak tanıtılan ve kısa süre içerisinde milyonlarca dolar toplayan Turcoin, bir süre önce saadet zinciri iddiaları ile karşı karşıya kalmıştı. Bugün ise Turcoin yönetiminin 49 yöneticisinin yurtdışına kaçtığı ve 400 milyon lira parayı vurgun yaparak kendi hesaplarına geçirdikleri iddia edildi. Turcoin internet sitesinden yapılan açıklamada Türkiye’de olan kurucu kendisinin olaylardan en ufak haberinin olmadığını ve kendisinin hesabında 30 milyon lira varken diğer şirket yöneticilerinin 400 milyon liralık vurgun yaptıklarına dair haberler olduğunu açıkladı.

Bu iddialar üzerine yüzlerce kişi parasını alamama korkusu ile telefona sarılırken telefon hatları kilitlendi. Sosyal medya sitesi üzerinden yerli sanal paraya tepki yağdıran bazı yatırımcılar, yatırdıkları paraların kendilerine geri ödenmesi çağrısında bulunarak, asıl sorumlunun Türkiye’de bulunan şirket yöneticisi olduğunu açıkladı.

Turcoin Yatırımcıları Mağdur

Yerli sanal paraya yatırım yapan yatırımcıların ise bu dolandırıcılık vakası sonrasında ciddi bir kriz içerisinde oldukları, yatırdıkları paraları nasıl geri alacak olduklarını düşündükleri sosyal medyaya dahi yansıdı. Bazı yatırım yapan kişiler paralarını Mehmet Aydın olayından farksız olarak şirketin belirli bir varlıkları olmadığından geri alma şanslarının yasal olarak dahi çok düşük olduğunu belirtti.